Der Artikel wurde erfolgreich hinzugefügt.
"Urban 5.7 Damer, 27,5" "
Moderne i XXL
Moderne, vedligeholdelsesfri, pæn og XXL: VICTORIA "Urban 5.7" er en stilfuld bycykel, der er reduceret til det væsentlige. Med en tilladt totalvægt på 170 kg er den ideel til stærke ryttere og alle, der kan lide at medbringe eller trække en masse bagage.
Den maksimalt tilladte totalvægt beregnes ud fra vægten af cyklen, bagagen og den respektive rytter. Hvis du vil trække ekstra vægt på en last- eller børnecykelanhænger, skal du tilføje hele anhængeren til den samlede vægt.
De voluminøse stelrør og brede dæk har en dobbelt funktion: De er selvfølgelig designet til tung last, men deres harmoniske former sikrer også et pænt udseende. Den ekstra stabile bagagebærer, "Racktime Victoria", passer lige så godt ind som den stabile stive forgaffel eller Gates-remtrækket. Baglygten er integreret direkte i bagagebæreren.
Ud over navgearene bidrager remtrækket også til det pæne udseende. Det kører støjsvagt og er stort set vedligeholdelsesfrit uden behov for smøring. På "Urban 5.7" er det primært de 62 mm brede Schwalbe Moto dæk, som er monteret på de lige så robuste 27,5 mm hjul, der er ansvarlige for dæmpningen. Shimano Nexus 7-gears navgear med friløb har alle de gear, du har brug for i byen. Shimano BR-MT200-bremserne sikrer pålideligt, at den maksimale vægt på 170 kg standser præcis, hvor du ønsker det.
Moderne, vedligeholdelsesfri, pæn og XXL: VICTORIA "Urban 5.7" er en stilfuld bycykel, der er reduceret til det væsentlige. Med en tilladt totalvægt på 170 kg er den ideel til stærke ryttere og alle, der kan lide at medbringe eller trække en masse bagage.
Den maksimalt tilladte totalvægt beregnes ud fra vægten af cyklen, bagagen og den respektive rytter. Hvis du vil trække ekstra vægt på en last- eller børnecykelanhænger, skal du tilføje hele anhængeren til den samlede vægt.
De voluminøse stelrør og brede dæk har en dobbelt funktion: De er selvfølgelig designet til tung last, men deres harmoniske former sikrer også et pænt udseende. Den ekstra stabile bagagebærer, "Racktime Victoria", passer lige så godt ind som den stabile stive forgaffel eller Gates-remtrækket. Baglygten er integreret direkte i bagagebæreren.
Ud over navgearene bidrager remtrækket også til det pæne udseende. Det kører støjsvagt og er stort set vedligeholdelsesfrit uden behov for smøring. På "Urban 5.7" er det primært de 62 mm brede Schwalbe Moto dæk, som er monteret på de lige så robuste 27,5 mm hjul, der er ansvarlige for dæmpningen. Shimano Nexus 7-gears navgear med friløb har alle de gear, du har brug for i byen. Shimano BR-MT200-bremserne sikrer pålideligt, at den maksimale vægt på 170 kg standser præcis, hvor du ønsker det.
Specifikationer "Victoria Urban 5.7 Damer, 27,5" (2021)"
| Ramme: | Alu 6061, hydrogeformt, zulässiges Gesamtgewicht 170Kg |
| Dropøje: | 0.280.987/C / 0.281.041/C |
| Forgaffel: | Unicrown |
| Kranksæt: | GATES "CDN", 46 Z., 170 mm |
| Krankleje: | THUN "Zumba", GBL 440 |
| Bremser: | SHIMANO "BR-MT200", 180/160 mm |
| Bremsegreb: | SHIMANO "BL-MT201" |
| Skifter: | SHIMANO "Nexus", 7-Gg. |
| Kassette: | GATES "CDX", 24 Z. |
| Kæde: | GATES "CDX", Belt, 125 Z., 1375 mm |
| Fælge: | MACH 1 "Trucky 30" Disc |
| Eger: | 2,0 mm, Niro, black |
| Fornav: | SHIMANO Nabendynamo "DH-3D37" QR, Center Lock |
| Bagnav: | SHIMANO "Nexus" 7-Gg. LL |
| Dæk for: | SCHWALBE "Super Moto X", 62-584, Reflex |
| Dæk bag: | SCHWALBE "Super Moto X", 62-584, Reflex |
| Styr: | ERGOTEC "Low Riser Bar", 720 mm, Ø 31,8 mm, schwarz |
| Frempind: | ERGOTEC "Swell R70 ", verstellbar, Ø 31,8 mm |
| Greb: | HERRMANS "LineTec" |
| Sadel: | SELLE ROYAL "Viaggio" 8 mm Streben |
| Sadelpind: | ERGOTEC Patent "Skalar", Ø 30,0 mm, Alu, Level6 |
| Kædeskærm: | HESLING "Hylite Belt" |
| Skærme: | CURANA "Apollo", 65mm, schwarz matt, Spoiler |
| Bagagebære: | RACKTIME "Victoria", integriertes Rücklicht "Shine Evo", 6 V |
| Dynamo: | SHIMANO Nabendynamo "DH-3D37" QR Center-Lock |
| Lys for: | B&M "Lumotec Avy N" |
| Lys bag: | RACKTIME integriertes Licht |
| Støtteben: | ATRANVELO "EDGE DV" KSA 18 |
| Pedaler: | UNION "SP-828", Alu, Antislip |
Tekniske data
| Kategori: | Urbanbike |
| Elcykel: | ingen |
| Køn: | Damer |
| Rammeform: | Bølge |
| Ramme størrelse: | S |
| Ramme højde: | 48 cm |
| Hjulstørrelse: | 27,5" |
| Gearskiftet ype: | Hjulhjul |
| Gearing: | 7-speed |
| Gearskifte mærke: | Shimano |
| Gearskifte model: | Nexus |
| Bremsesystem: | hydraulisk skivebremse |
| Egenskaber: | Navdynamo, XXL-ramme, Kædebeskyttelse, Stænkskærme |
| Zulässiges Systemgewicht: | 170 kg |
| Materiale: | Aluminium |
| Farve: | sølv |
| Farvebetegnelse: | crystal red matt / silver |
| Vægt: | 18,40 kg |
| EAN | 4251507933490 |
Geometridata "Victoria Urban 5.7 Damer, 27,5" (2021)"
| Sadelrør: | 480 mm |
| Øverste rør: | 640 mm |
| Hovedrørets vinkel: | 70° |
| Sædevinkel: | 72° |
| Kettenstrebe: | 490 mm |
| Hovedrør: | 155 mm |
| Nå: | 440 mm |
| Stak: | 625 mm |
| Adgangshøjde: | 390 mm |
| Adgangsbredde: | 205 mm |
| Hjulafstand: | 1.188 mm |